Jak postavení zubů ovlivňuje vaše sociální interakce

Jak postavení zubů ovlivňuje vaše sociální interakce

Neviditelný vliv zubů na schopnost uzavírat přátelství

Když jsem byl malý, máma mi vždy říkala: "Tomáši, nezapomeň si vyčistit zuby před spaním!" Ale nikdy mi neřekla, že pečlivá hygiena mých čisticích konců by mohla být tak rozhodující pro moje sociální životy. Možná, že jste si toho nebyli vědomi, stejně jako já, ale postavení našich zubů může významně ovlivnit, jak se k nám ostatní lidé staví.

Zuby jako zrcadlo vaší duše

Nemyslím tím, že byste měli nosit zrcadlo ve svých ústech, to by bylo trochu nepohodlné, a zvláště při jídle. Ale pročtěte si, jak zuby reflexní na vaši osobnost. Studie ukázaly, že lidé, kteří mají krásné a rovné zuby, jsou často vnímáni jako úspěšní, sebevědomí a atraktivní. Takže moje rady pro vás: pokud se chcete cítit jako superstar, zvládněte úsměv!

Jak zdravý úsměv otevírá dveře

Podívejme se na věc z úplně jiné perspektivy. Představte si, že jste na večeři s přáteli a poté, co jste se vrátili z toalety, si všimnete, že máte mezi zuby kus zeleniny. Je to docela trapné, že? Rozhodně to dělá konverzaci trochu těžší. Protože i když vaši přátelé nerozumí tomu, co říkáte, všimnou si toho zeleného kamaráda, který se vám zasekl mezi zuby. A z tohoto malého příkladu můžete vidět, jak důležité je mít zdravý a pečlivě udržovaný úsměv.

Kulturní významy zubů

Existuje několik kultur, které považují stav zubů za jednu z nejdůležitějších charakteristik člověka. Například v Japonsku se říká, že malý prostor mezi zuby symbolizuje štěstí. Na druhou stranu, v Indii se prostor mezi zuby často asocuje s špatným zdravím nebo špatnou hygienou úst. Je to fascinující, jak může být stejná věc interpretována tak odlišně v různých částech světa.

Sociální úzkost a zubní vady

Během mého života jsem se setkal s mnoha lidmi, kteří kvůli svým zubům trpěli sociální úzkosti. Moje milované dítě, Lukáš, měl v mládí velké problémy se zuby. Miloval cukroví a čokoládu a až do několika let nevěděl, co jsou zubní kartáček a zubní pasta. Bylo to pro něj velmi těžké období, když začal chodit na ortodontickou léčbu. Bylo pro něj velmi náročné se usmívat a často se vyhýbal společenským situacím.

Elektrický zubní kartáček je vaším novým nejlepším přítelem

Nyní, když víme, jak mohou zuby ovlivnit naše sociální životy, je čas začít s touto skutečností pracovat. A celý tento proces začíná pravidelným čištěním zubů, které je zábavné a účinné s elektrickým zubní kartáčkem.

Nenechte se odradit nedokonalostmi zubů

A konečně, nechte mě sdílet poslední myšlenku. Nikdo z nás není dokonalý a to platí i pro naše zuby. I když máte malý prostor mezi zuby, mírně vychýlený zub nebo jinou drobnou vadu, stále můžete být úspěšný v sociálním životě. Nenechte se odradit těmito malými nedokonalostmi a buďte pyšný na svůj jedinečný úsměv.

Klamavý vliv Hollywoodu na naše zuby

Prezentovaná hollywoodská estetika úsměvu s řadou rovných, bílých zubů může vést k nerealistickým očekáváním a neustálému srovnávání. V životě je důležité, aby jsme si uvědomili, že reálný život není film a unikátní a přirozený úsměv má své vlastní kouzlo. A to je skutečně krásné.

Napsat komentář