Důvody, proč byste měli zkusit pískování zubů

Důvody, proč byste měli zkusit pískování zubů

Druhy pískování zubů

V základě existují dvě hlavní techniky pískování zubů: jemné a hrubé. Jemná technika je oblíbená hlavně pro svůj šetrný přístup k zubům a dásním. Používá se pro jemné odstranění zubního kamene a povrchových skvrn, jako jsou skvrny od kávy, čaje, vína či cigaret. Hrubá technika pak odebírá i hlubší uloženou zubní tkáň. Ono to může vypadat drsně, ale nebojte, vše je prováděno za přísného dohledu zubního lékaře a při správném použití je proces bezbolestný.

Jak probíhá pískování zubů

Pískování zubů je v podstatě proces, při kterém se na zuby stříká písek pod tlakem. Tento písek působí jako abrazivní materiál, který odstraňuje nežádoucí vrstvy z dentálního povrchu. Zní to trošku jako zubní turbočistič, že? No jo, v podstatě to tak je. A mě tedy pokaždé, kdy jdu na tento úkon, napadá, zda by se to dalo využít i na domácí úklid. No ale zpět k zubům, proces je rychlý, bezbolestný a po několika minutách máte zuby jako z reklamy. A to my všichni chceme, že?

Výhody pískování zubů

Pískování zubů má spoustu výhod. Jedna z nich je efekt bílých zubů. Rozumím, že bělení je nyní in, ale pískování může získat stejný efekt, aniž byste museli projít bolestivým procesem bělení. Mimochodem, věděli jste, že historicky byly zuby běleny močí? Je to tak trochu zvláštní, a zpětně na to koukáme trošku s hrůzou, ale to je jen ukázka toho, jak daleko jsme se jako lidstvo posunuli v oblasti ústní hygieny.

Důležitost pravidelného pískování

Pískování by měli dělat všichni, tak nějak preventivně. Je to jako když si myjete zuby dvakrát denně, prostě je to něco, co byste měli mít zařazeno ve svém režimu. A proč? Protože díky pravidelnému pískování předcházíme vzniku zubních chorob, které by nás mohly stát nejen náš krásný úsměv, ale i naše tvrdě vydělané peníze.

Rozdíly mezi pískováním a bělením

Mnoho lidí mi položilo otázku, zda je pískování stejné jako bělení. Ačkoli oba postupy mohou vést k bělejším zubům, fakt je, že jsou to úplně odlišné procesy. Pískování je spíše o čištění povrchu zubu, zatímco bělení zubů je proces, který mění barvu zubu tím, že proniká do vnější vrstvy zubů, čehož se pískování snaží vyhnout. To je důvod, proč je pískování méně invazivní metodou a proč nezpůsobuje takové citlivost jako bělení.

Tipy pro péči o zuby po pískování

Chovat se k zubům po pískování je jako chovat se k novému autu: je to potřeba medovat. Není třeba přehánět to s čištěním, neboť byste mohli odstranit ten nádherně hladký povrch, který jste právě získali. Je to jako pokud byste měli nové auto a okamžitě po výjezdu ze servisu byste ho vzali do terénu. Prostě počkejte, než se všechno “usadí”. A nezapomeňte, správná hygiena a pravidelné návštěvy zubaře jsou nejlepší přátelé vašeho úsměvu!

Můj příběh s pískováním

Hodně lidí se mě ptá, jaké jsou moje zkušenosti s pískováním. A tak jak je u mě zvykem, povedu vás svým příběhem. Když mi bylo asi 15, hodně jsem se bál zubaře. Měl jsem špatné zkušenosti a tak jsem se k zubařovi vyhýbal, jako ďábel kříži. Pak jsem ale jednoho dne potkal kamaráda, který měl doslova bílé jako sněhové vločky zuby. Když mi pak řekl o pískování, byl jsem na vážkách. Ale pak, pokud se to nezdaří, alespoň budu mít zuby jako Brůček. No a ode dne, kdy jsem to poprvé zkusil, jsem z toho nadšený. Zuby jsou mi jak perličky a já se nebojím se širokým úsměvem zdravit svět. A fanouškům na mém blogu tedy doporučuji to samé. Vyzkoušejte to, určitě neprohloupíte!

Napsat komentář